Online psychologické testy – psychotesty

Moderní online psychologické testy a dotazníky začínají být stále využívanějším pomocníkem v náboru a rozvoji pracovníků. Testovaná osoba může psychologický test vyplnit v pohodlí svého domova, popř. za kontrolovaných podmínek v prostorách organizace.

V rámci personalistiky si online psychodiagnostika již vydobyla své stabilní místo. Online psychodiagnostika je soubor metod sloužících k psychodiagnostice kandidátů na různé pozice. Baterie dotazníků a testů může obsahovat např. osobnostní dotazníky, různé testy odolnosti vůči zátěživerbální inteligenceabstraktního myšlení a dalších výkonových testů zaměřených na různé klíčové kompetence pro vybranou pozici. Pro každou pozici je ve spolupráci s klientem vybrán nejvhodnější balíček psychodiagnostických dotazníků a testů.

Výhody online psychodiagnostických dotazníků a testů

Hlavní výhodou online psychodiagnostických dotazníků a testů je automatické a prakticky okamžité vyhodnocení. Ihned poté, co účastník dotazníky či testy vyplní jsou k dispozici přehledné výstupní zprávy. Odpadá tak potenciální vliv faktoru lidské chyby. Další klíčovou výhodou online dotazníků a testů je, že je respondent může vyplnit prakticky kdykoli a kdekoli, stačí pouze připojení na Internet. To výrazně usnadňuje také nábor zaměstnanců z geograficky vzdálených lokalit. Potřebujete vybrat specialisty v úzkém oboru, kterých je jen pár v republice – jeden v Praze, druhý v Brně a třetí v Ostravě? Není problém – pošlete link a kandidáti mohou začít ihned vyplňovat ať jsou kdekoli. Psychologickou diagnostikou zúžíte výběr a můžete si následně pozvat na osobní pohovor jednoho či dva, kteří mají největší potenciál, že uspějí.

Další vývoj online psychodiagnostických dotazníků a testů

Online psychodiagnostické testy jsou v současnosti již stabilní součástí výběrových řízení, Assessment či Development center. S rozvojem informačních technologií se staly, jako nástroj pro výběr či rozvoj, standardem v korporacích i ve startupech. Díky své rychlosti, jednoduchosti, finanční dostupnosti a zároveň výrazné úspoře nákladů při jejich využitích jsou oblíbené jak mezi personalisty a HR manažery ve velkých firmách, tak mezi konzultačními agenturami, kouči nebo třeba personálními agenturami. Na základě know-how z online diagnostiky vyvíjíme také nové nástroje. Jako příklad můžeme uvést např. Success Factor Index, který na základě vyhodnocení psychodiagnostických dotazníků a testů v kombinaci se statisticko analytickým modelem, dovede s velkou pravděpodobností předpovědět budoucí úspěšnost kandidáta na konkrétní pracovní pozici.

Potřebujete poradit?

Pavla Kaňková

+420 771 297 711

Blog

Jaké číslo z průzkumu spokojenosti si máme dát do KPI’s?

24. 06. 2024

Řešíte, jaká čísla z průzkumů spokojenosti, angažovanosti a loajality máte zahrnout do cílů či KPI’s manažerů? Jak...

ROZHOVOR – Šimon Pánek, Člověk v tísni: Můžete něco cítit jako manažer a lídr, ale od určité velikosti organizace už to nestačí a věci je potřeba objektivizovat

21. 06. 2024

V roce 2023 jsme realizovali Zaměstnanecký průzkum pro humanitární organizaci Člověk v tísni. Jaké byly výsledky, co...

Došli jste až sem? Tak už máte jen 2 možnosti: VYZKOUŠET KONTAKTOVAT NÁS

© 2024 Všechna práva vyhrazena. TCC online s.r.o.