Jak pomůže Psychodiagnostika při reskillingu a upskillingu?

15. 12. 2022

Situaci na trhu práce v České republice komplikuje aktuálně mj. demografický vývoj. Populace stárne a na trh vstupuje méně mladých talentů než tomu bylo v letech minulých. Lze tedy očekávat, že v budoucnu budou muset zaměstnavatelé stále více využívat stávající zaměstnance, orientovat se na reskilling a upskilling. Schopnost dokázat dobře detekovat předpoklady a talenty napříč oblastmi bude silnou konkurenční výhodou firem. A také klíčovou kompetencí manažerů, jejichž agendou je HR, People&Culture, Talent Acquisition.

Neexistuje správný nebo špatný osobnostní profil, ale rozhodně se dá říci, že určité osobnostní profily jsou výhodnější či méně výhodné ve vztahu ke konkrétním pozicím či typům pozic. Unikátní osobnostní mix člověka může díky moderním nástrojům, jako je Psychodiagnostika a Job Matching, napovědět, kde má největší potenciál nebo naopak v jakém typu pozic se může zbytečně trápit.

Proč se zaměřit na reskilling a upskilling? Jak dostat správné lidi na správná místa, a jak k tomu můžeme využít psychodiagnostické dotazníky a testy? Nejen tomu se věnuje Marta Fabiánová v článku „Reskilling a upskilling – jak pomůže Psychodiagnostika?“, který nedávno vyšel na HR news.

Podívejte se také na psychodiagnostický balíček připravený pro zmapování potenciálu k různým rolím.

Potřebujete poradit?

Ivana Vasilis

+420 732 350 799

Blog

7 statečných aneb 7 online nástrojů, které osvěží hodnoticí pohovory

11. 01. 2023

Start nového roku bývá ve firmách často spojován s tzv. hodnoticími neboli bilančními pohovory. Patříte mezi ty, kdo si...

PF 2023

21. 12. 2022

Přejeme Vám pohodové svátky a úspěšný nový...

Došli jste až sem? Tak už máte jen 2 možnosti: VYZKOUŠET KONTAKTOVAT NÁS

© 2023 Všechna práva vyhrazena. TCC online s.r.o.