Představujeme náš tým. Seznamte se s Martinem!

17. 02. 2022

Martin je náš finanční ředitel a jednatel, a podílí se na rozvoji firmy od úplného počátku. Čím je pro něj práce v TCC online zajímavá a co o něm říkají kolegové? V rozhovoru se dozvíte mimo jiné i to, jakých závodů se Martin účastní ve svém volném čase! Příjemné čtení! 

Martin Huml - portrét

Jsi zakladatelem partnerské společnosti TCC a zároveň působíš jako jednatel TCC online. Čím tě práce v TCC online lákala? Jak jsi se k ní dostal?

S nápadem založit TCC online přišla tehdy Bára Daňková. Měla iniciativu vytvořit online řešení a také přizvat někoho se znalostí oblasti IT, kdo by se podílel na budování firmy od začátku. To pro mě byl jeden z důležitých faktorů. Pokud by se platil vývoj externě, bylo by to velmi drahé a také tam je vždy riziko, že dodavatele daný projekt třeba přestane bavit a bude od něj chtít odejít. Proto fakt, že jedním ze společníků TCC online byl už od samého počátku Petr Šik jakožto IT člověk, byl za mě obrovské pozitivum. Osobně jsem nikdy nebyl nositelem odborného know-how, ale zastupoval jsem spíš stranu uživatelů a jejich potřeb. 

Jak vypadá tvůj typický pracovní den? Čemu všemu se ve firmě věnuješ?  

Vstanu, vyřídím vše potřebné kolem dětí a sednu k počítači (smích). Většinou pracuji z domu, bydlím přibližně hodinu a půl od Prahy, ale jednou až dvakrát týdně jezdím do kanceláře. Je to pro mě takový svátek (smích). Primárně se pak v TCC online starám o zpracování finančních vstupů a analýz a dělám z toho potřebné výstupy a reporty. Více času ale většinou věnuji práci pro TCC, kde působím jako jednatel pro obchod, marketing, finance a IT. Takže se vlastně snažím zasahovat do odborného obsahu TCC online jen z pohledu uživatele, a hledat možnosti pro zlepšení, kde to jde.

V čem jsou podle tebe produkty TCC online jedinečné?

Primárně jsou podle mě unikátní tím, že jsou české a vznikají přímo u nás na místních datech, to je obrovská konkurenční výhoda. Ze začátku jsme v podstatě neměli lokální konkurenci, spíše jen zahraniční, a ten rozdíl v kvalitě produktu byl znát. Některé dotazníkové produkty jsou relativně snadno přenositelné do zahraničí, ale třeba Psychodiagnostiku je opravdu potřeba kalibrovat na konkrétní zemi a místní populaci, aby měřila precizně. Tedy to, že máme momentálně velké množství lidí, kteří Psychodiagnostikou prošli v Česku, je velkou výhodou oproti zahraniční konkurenci působící u nás, která kalibruje měření na vzorku populace například z USA nebo Německa. Naše data jsou ale poměrně robustní i v rámci zahraničních trhů, takže se nám daří neustále zlepšovat produkty i pro zahraničí a naplňovat tak naše globální ambice. 

Také věřím, že naše produkty jsou unikátní svou kombinací vysoké kvality a přívětivé ceny. Jelikož máme interní vývojové oddělení, jsme schopni ušetřit za externí vývoj a tedy nabízet nižší ceny, než mnozí naši konkurenti. 

Co rád děláš ve volném čase?

Jeden z mých největších koníčků jsou radioamatérské závody. Jednoduše řečeno jde o to během daného časového úseku (1 až třeba 48 hodin) navázat co nejvíce spojení. Doma mám tedy radiostanice a antény a navazuji spojení s jinými radioamatéry po celém světě. Několikrát jsem takový závod vyhrál i na celosvětové úrovni, takže by se asi dalo říct, že jsem v tom docela dobrý (smích). Je to můj koníček tak od dvanácti let. Vždy mě zajímala možnost bezdrátového spojení a elektronika obecně, a tohle byla tehdy vlastně asi jediná jednoduchá brána komunikace po světě. 

Jinak se ve volném čase hodně věnuji dětem, máme takovou první a druhou generaci, odrostlé a menší děti, a k tomu dva vnuky. Užívám si tedy pravé rodičovství a i když tomu věnuji hodně energie, spoustu energie mi to zároveň dodává. 

Řekni nám něco, co o tobě málokdo ví

Moji dva vnuci jsou věkově velmi blízko mým dvěma mladším dcerám, takže je to občas zajímavé mít stejně staré děti i vnoučata (smích). 

Mimo jiné jsem také zakladatel společnosti, která vyrábí syntetická lana určená pro kotvení stožárů. Dodáváme je víceméně po celém světě. Ten nápad se vlastně zrodil díky mé radioamatérské činnosti před 14 lety, kdy jsme řešili dočasné kotvení stožárů a zjistili jsme, že se tím málokdo zabýval seriózně a odborně. Navázali jsme tedy spolupráci s firmou, co vyrábí potřebná vlákna, a společně jsme vyvinuli odolná, kvalitní lana. 

Co o Martinovi říkají kolegové?

Martin mě nepřestává překvapovat tím, kolik toho zvládá a co všechno řeší, jakoby měl několik paralelních životů. Ne všichni třeba ví, že kromě různých pracovních zájmů se věnuje i radioamatérství a dokonce je v tom zatraceně dobrý. Pro mě osobně je to člověk, který nám dává jistotu v číslech a financích a vždycky umí i složité finanční záležitosti podat lidsky, srozumitelně a k tomu všemu je s ním dost sranda. A taky je to skvělý tanečník!

Martin je člověk s dokonalým přehledem v nepřehledném světě financí, kterému neunikne ani ten nejmenší detail, ať je to chybějící znaménko nebo háček:)

Martin je asi tím nejklidnějším člověkem, jakého znám. Bez ohledu na to, co se děje, bez ohledu na to, jak reagují ostatní, Martin je vždy klidný, racionální, zachovává si nadhled. Je takový maják v bouři. To ale vůbec neznamená, že je nudný patron. Naopak. I když se známe dlouho, vždy mě dokáže překvapit jaké všechny věci podniká, čemu všemu se věnuje a jaká dobrodružství podstoupil.

Potřebujete poradit?

Pavla Kaňková

+420 771 297 711

Blog

Jaké číslo z průzkumu spokojenosti si máme dát do KPI’s?

24. 06. 2024

Řešíte, jaká čísla z průzkumů spokojenosti, angažovanosti a loajality máte zahrnout do cílů či KPI’s manažerů? Jak...

ROZHOVOR – Šimon Pánek, Člověk v tísni: Můžete něco cítit jako manažer a lídr, ale od určité velikosti organizace už to nestačí a věci je potřeba objektivizovat

21. 06. 2024

V roce 2023 jsme realizovali Zaměstnanecký průzkum pro humanitární organizaci Člověk v tísni. Jaké byly výsledky, co...

Došli jste až sem? Tak už máte jen 2 možnosti: VYZKOUŠET KONTAKTOVAT NÁS

© 2024 Všechna práva vyhrazena. TCC online s.r.o.