Více než 14 500 diváků využilo Perfeed pro hlasování na festivalu Jeden svět

23. 05. 2019

V letošním roce jsme měli možnost podpořit Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který proběhl v Praze a poté v dalších 35 městech. S pomocí Perfeedu jsme technicky zajistili divácké hlasování v 9 pražských kinech.

Perfeed na festivalu Jeden svět

Co dokáže Perfeed?

Perfeed je moderní nástroj, se kterým můžete poskytnout či přijmout okamžitou zpětnou vazbu, vyjádřit názor i hlasovat online. A navíc, veškerá získaná data pak můžete vyhodnocovat a sledovat v čase. Kromě použití Perfeedu jako nástroje pro zpětnou vazbu v prostředí společností je možné tento nástroj efektivně využít také na interaktivní komunikaci v rámci eventů nebo třeba právě pro hlasování na festivalech či konferencích.

Jak to fungovalo na festivalu Jeden svět?

Po shlédnutí filmu mohli diváci hlasovat o filmu a debatě prostřednictvím Perfeedu, a to buď s využitím svého vlastního telefonu nebo prostřednictvím tabletů umístěných u výstupů z jednotlivých kin. Diváci buď nascanovali QR kód pomocí čtečky QR kódů nebo mohli hlasovat s využitím URL adresy připravené pro konkrétní kino. Filmy a debaty se hodnotily na škále od 1 do 5 hvězdiček a výsledky se online zaznamenávaly do systému Perfeedu. Jak bylo hlasování jednoduché, ukazuje také toto video.

Kristýna Genttnerová, obsahová produkční Jednoho světa uvádí: „Rozhodli jsme se letos pro online hlasování, abychom se vyhnuli záplavě papíru, který bohužel po minulých ročnících nutně zbyl,” a dodává: „… vše fungovalo i při velkém počtu hlasujících diváků a mnoha paralelních projekcích. Hlasovací rozhraní bylo jednoduché a pro diváky snadno pochopitelné.“

Diváky nejvíce oslovil Příběh cesty kolem světa

V rámci festivalu byly filmy hodnoceny několika porotami a byla udělena řada ocenění. Nás samozřejmě nejvíce zajímalo hodnocení diváků, kteří mohli prostřednictvím Perfeedu hlasovat o filmech a debatách ihned po jejich skončení. A jak to tedy dopadlo?

Divácky nejúspěšnějším filmem se stal dokument Příběh cesty kolem světa (režie: Gwendolin Weisser, Patrick Allgaier). Dokument pojednává o čtyřleté cestě Gwena a Patrika přes Asii a střední Ameriku a ukazuje netradiční způsoby cestování, které se stávají stále populárnějšími. Na druhém místě se umístil snímek Všechny vůně Iráku (režie: Leonard Cohen, Francie 2018) a na třetím místě diváky zaujal film slovenského režiséra Tomáše Krupy Dobrá smrt.

Na vítěze ostatních, porotami oceňovaných, kategorií se můžete podívat zde.

21. ročník festivalu Jeden svět v číslech

V Praze letos Jeden svět navštívilo 48 417 diváků, z toho 12 513 žáků či studentů a 813 pedagogů na školních projekcích. 846 lidí navštívilo doprovodné akce. V pražských kinech se promítlo 105 filmů, bylo uvedeno 12 projektů virtuální reality, projekce doprovodilo 230 pofilmových a 6 speciálních debat. 15 projekcí, 5 různých filmů bylo letos opatřených audiopopisem pro nevidomé, 56 projekcí bylo opatřeno barevnými titulky pro neslyšící a 12 projekcí bylo doprovázeno tlumočením do znakového jazyka.

Pomocí Perfeedu hlasovalo o filmech a debatách 14 551 diváků, nejvíce pak v kinech Světozor, Lucerna a Atlas.

„Jeden svět je místem vyprávění příběhů, místem setkávání a diskuzí a místem navazování nových kontaktů. A také místem, kde si všichni můžeme rozšířit obzory, vykročit ze své komfortní zóny a přitom zůstat v bezpečí. Právě o tom pojednávalo i motto letošního Jednoho světa, které jsme nazvali Bezpečná blízkost.” Zdroj:  Marie Heřmanová, vedoucí PR a komunikace.

 

Slovo závěrem

Jsme rádi, že jsme mohli pomoci dobré věci. Pro tento rok se již s festivalem Jeden svět loučíme, ale těšíme se na další ročníky. Pokud Vás zajímají filmy, které jste nestihli, najdete je na https://promitejity.cz/. Více informací o festivalu získáte zde.

Vyzkoušejte si Perfeed sami, tady a teď

Nascanujte QR kód

QR kod

 

nebo využijte TENTO ODKAZ

 

a ohodnoťte prostřednictvím Perfeedu tento článek.

Uvidíte, jak je to jednoduché.

 

 

 

Zaujal Vás Perfeed? Kontaktujte nás na [email protected] nebo +420 732 350 799.

Perfeed představuje také náš web či krátké video.

 

 

Potřebujete poradit?

Ivana Vasilis

+420 732 350 799

Blog

Co říkají data o loajalitě, motivaci a angažovanosti zaměstnanců

16. 11. 2022

„Mladé lidi je těžké namotivovat a udržet.“, „Loajalitu lidí podpoříte nejvíc zajímavou odměnou a benefity.“, „Po roce...

Implementace psychodiagnostických metod a zpětnovazebních nástrojů do HR systémů a aplikací

10. 11. 2022

Víte, že umíme implementovat naše online nástroje do HR systémů, aplikací, ATS systémů nebo třeba do chatbota? Přečtěte si o...

Došli jste až sem? Tak už máte jen 2 možnosti: VYZKOUŠET KONTAKTOVAT NÁS

© 2022 Všechna práva vyhrazena. TCC online s.r.o.