Průzkum spokojenosti zaměstnanců

Jaká je spokojenost, motivace, angažovanost a loajalita (identifikace) zaměstnanců s Vaší společností? Co je pro Vaše lidi důležité a na co se zaměřit, aby neodcházeli? Jak si udržet ty, o které opravdu stojíte? Získejte odpovědi na tyto otázky. Realizujte průzkum spokojenosti zaměstnanců! Podívejte se, co vše dokážete díky našemu nástroji Zaměstnanecký průzkum.

Víte, že:

Společnosti, které se pravidelně zjišťují názory svých zaměstnanců a které dokáží efektivně využít data pro vlastní rozvoj, dosazují v dlouhodobém horizontu vyšších zisků a jsou stabilnější. Zaměstnanci také častěji doporučují takové společnosti svým známým jako vhodného zaměstnavatele. Dochází zároveň ke snižování fluktuace a k podpoře pozitivní firemní kultury.

Proč realizovat Průzkum spokojenosti, angažovanosti a loajality?

  • Identifikujete nejohroženější skupiny zaměstnanců a předejdete odchodům lidí, kterých si ceníte
  • Snadno identifikujete nejhůře hodnocené oblasti na základě zvolených kritérií a uděláte pro zaměstnance to, co opravdu ocení
  • Získáte data pro zvýšení angažovanosti a identifikace
  • Včas realizujte efektivní opatření pro zvýšení spokojenosti zaměstnanců a zrealizujete cílená opatření pro nejohroženější skupiny
  • Pohotově zareagujete na interní situaci
  • Srovnáte se s trhem pomocí komplexních benchmarků

Průzkum spokojenosti zaměstnanců je skvělým nástrojem pro podporu HR procesů ve společnosti. Přináší potřebné informace o spokojenosti, angažovanosti či loajalitě zaměstnanců v různých oblastech. Poskytuje tak strukturovanou zpětnou vazbu, potřebnou pro cílená a efektivní opatření.

Průzkum spokojenosti, angažovanosti a identifikace (loajality) zaměstnanců

Hlavní výhody Průzkumu spokojenosti zaměstnanců

Vysoká návratnost

V průzkumech, které realizujeme dosahujeme velmi vysoké návratnosti, v průměru přes 80 %. Čím vyšší je návratnost, tím vyšší je vypovídací hodnota realizovaného průzkumu spokojenosti zaměstnanců. Pomůžeme Vám dosahovat nadstandardně vysoké návratnosti.

Jak dokážeme zvýšit návratnost Průzkumů spokojenosti zaměstnanců?

  • Intuitivní a uživatelsky příjemné prostředí pro vyplňování
  • Možnost vyplňovat průzkumy spokojenosti zaměstnanců na jakémkoli zařízení (smartphone, pc, notebook, tablet, počítač i tužka-papír)
  • Spolupráce na komunikaci Průzkumu spokojenosti směrem k zaměstnancům.
Nadstandardní návratnost v průzkumu spokojenosti zaměstnanců

Angažovanost, identifikace

V našich průzkumech můžete zjišťovat, kromě spokojenosti zaměstnanců, také identifikaci, neboli sounáležitost (loajalitu) a angažovanost. Ta vyjadřuje ochotu a vnitřní motivaci zaměstnanců podávat vysoký výkon a dosahovat výsledků.

Můžete si udělat také přehled o rozložení svých zaměstnanců dle těchto parametrů.

Pomocí matematicko-statistické analýzy náš systém navíc dohledá spojitosti mezi jednotlivými otázkami Průzkumu spokojenosti zaměstnanců a angažovaností a identifikací zaměstnanců. Dokáže tak vypočítat předpokládaný posun míry angažovanosti/identifikace v závislosti na posunu v hodnocení jednotlivých otázek.

A Vy pak přesně víte, na co se máte konkrétně zaměřit pro dosažení maximálního přínosu pro Vaši společnost.

Průzkum angažovanost a identifikace zaměstnanců

Smart zprávy

Víte, že pokud u respondentů sledujete např. délku praxe, věk, pohlaví, k jakému oddělení patří a zda jsou členy managementu, získáte typicky přes 500 možných kombinací zpráv?

Náš Průzkum spokojenosti zaměstnanců nabízí funkci Smart, která během krátké doby po sběru dat porovná všechny možné kombinace kritérií a seřadí dílčí kategorie zaměstnanců od nejvíce spokojených po nejméně spokojené. Snadno tak identifikujete nejméně spokojené skupiny zaměstnanců i s důvody jejich nespokojenosti.

Návazná opatření poté můžete cílit na ty nejohroženější.

Smart zprávy v průzkumu spokojenosti zaměstnanců

Funkce výpisu problémových otázek Vám navíc snadno vytáhne ze všech těchto kombinací jen ty otázky, které vyšly pod Vámi zvolenou hranicí.

Během chvíle tak například zjistíte, že muže v IT v pobočce v Brně trápí pevná pracovní doba, zatímco ženy manažerky nejsou spokojeny s komunikací v týmu.

Víte tak na co se u ohrožených skupin zaměřit prioritně.

Identifikace rizikových skupin  zaměstnanců

Kolik stojí Průzkum spokojenosti zaměstnanců?

Cena se odvíjí od počtu respondentů zahrnutých do Průzkumu spokojenosti zaměstnanců. Více informací naleznete v ceníku.

Metodologie a položková analýza

Podívejte se, co vše umožňuje náš Průzkum spokojenosti a ozvěte se nám, rádi Vám vše představíme na osobní či online schůzce.

Potřebujete poradit?

Ivana Vasilis

+420 732 350 799

Blog

Monika Nováková – Souboj titánů: emoční vs. umělá inteligence

31. 03. 2023

Všude kolem nás se aktuálně mluví o umělé inteligenci, o tom, jak nám může pomoci nebo nás ohrozit. Statistiky ukazují na...

Zaměstnanecké průzkumy pomohou při dosahování strategických cílů

09. 03. 2023

Možná jste zaslechli, že velkým zaměstnaneckým průzkumům „odzvonilo“ a trendem je rychlé a časté dotazování pracovníků...

Došli jste až sem? Tak už máte jen 2 možnosti: VYZKOUŠET KONTAKTOVAT NÁS

© 2023 Všechna práva vyhrazena. TCC online s.r.o.